Specjalizujemy się w kompleksowej diagnostyce i leczeniu pacjentów, którzy ukończyli 60 rok życia i mają zaburzenia pamięci i zaburzenia psychiczne nastroju, zachowania czy psychozy.
Najczęściej pacjenci zgłaszają się ze skierowaniem od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego z podejrzeniem chorób neurozwyrodniowych (choroba Alzheimera i inne) lub chorób otępiennych pochodzenia naczyniowego w różnym okresie zaawansowania otępienia. Choroby te związane są różnym stopniem zaburzeń psychicznych i niesamodzielności. To sprawia, że opieka nad chorym jest bardzo wymagająca i wywołuje wyczerpanie psychiczne i fizyczne u opiekunów i członków rodziny.
Zespół doświadczonych lekarzy psychiatrów, psychologów i pielęgniarek zapewnia zintegrowaną opiekę ambulatoryjną z indywidualnym planem i miejscem leczenia. Zapewniamy właściwą terapię psychologiczną i rehabilitację funkcji poznawczych w oparciu o nowe rekomendacje naukowe i kliniczne. Dbamy nie tylko o pacjentów, zapewniamy też właściwe wsparcie edukacyjne i terapię psychologiczną ich opiekunom. Aby się więcej dowiedzieć o usłudze należy zadzwonić do sekretariatu medycznego Centrum Obsługi Pacjenta pod numer (52) 329 00 95 wew.4 lub zadać pytania drogą e-mailową na adres cop@pallmed.pl
Co nas wyróżnia?
Model opieki
Zespół
Badania
Na pierwszą wizytę w ośrodku pacjent powinien przyjść towarzystwie opiekuna lub osoby zorientowanej w jego stanie stanie zdrowia i upoważnionej przez pacjenta. Należy przynieść ze sobą: posiadaną dokumentację medyczną (wszystkie wypisy ze szpitala, wykonane konsultacje lekarskie i wyniki badań uszeregowane od najnowszych), okulary do czytania, aparat słuchowy i wszystkie aktualnie zażywane leki w opakowaniach.
Wizyta pierwszorazowa trwa około 2,5 godziny i składa się z trzech etapów:
- porada psychologiczna diagnostyczna – 45 minut – badanie testowe funkcji poznawczych, ocena codziennej aktywności, poziomu samodzielności, nastroju, wywiad z opiekunem,
- wywiad pielęgniarski – 45 minut – zebranie informacji o stanie somatycznym, historii chorób,
- porada lekarska diagnostyczna – 45 minut – szczegółowe badanie internistyczne, neurologiczne, psychiatryczne, postawienie wstępnego rozpoznania, zlecenie dodatkowych badań i ustalenie planu leczenia.
Kontynuacja leczenia w poradni zakłada odbywanie kontrolnych wizyt lekarskich i psychologicznych.
Wizyty lekarskie polegają na ocenie stanu psychicznego i somatycznego, skuteczności leczenia farmakologicznego i kontroli wypełniania zaleceń. Porady psychologiczne są zalecane przez lekarza bądź psychologa, a ich celem jest najczęściej badanie neuropsychologiczne w celu monitorowania dynamiki stanu poznawczego. Proponujemy również odbywanie wizyt psychoedukacyjnych, terapeutycznych dla pacjenta i opiekuna. Prowadzimy rehabilitację funkcji poznawczych.
W dobie pandemii kontakt z lekarzem czy psychologiem może odbywać się poprzez wizyty telefoniczne tzw. teleporady.
Zgodnie z umówionym dniem i godziną lekarz bądź psycholog kontaktuje się telefonicznie z pacjentem lub opiekunem. Podczas takiej rozmowy lekarz zbiera wywiad odnośnie aktualnego stanu pacjenta, konsultuje wyniki zleconych badań, omawia zalecenia i może wystawić receptę.
Dla kogo?
Cel
Opieka
• rehabilitacyjna,
• psychologiczna,
• dotycząca funkcji poznawczych.
Skontaktuj się z nami
ZGŁASZANIE PACJENTÓW
ADRES
ul. Toruńska 29
85-023 Bydgoszcz